Satış Sözleşmesi

GENEL YÜKÜMLÜLÜKLER

1 ALICI, www.storperdeniz.com internet sitesinde, sözleşme konusu ürünün temel özelliklerini, ürünün hazırlanarak teslim edilmesine ilişkin ön bilgilerini okuyup, satış fiyatı ve ödeme şekli konusunda bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul eder. ALICI iş bu sözleşme öncesinde kendisine elektronik ortamda gönderilen Ön Bilgiler ve Bilgilendirme Formunu teyit ettiğini taahhüt eder. Ayrıca Ön Bilgiler ve Bilgilendirme Formunda verilen bilgilerin kullanılan uzaktan iletişim araçlarına uygun olarak ve iyi niyet ilkeleri çerçevesinde ergin olmayanlar ile ayırtım gücünden yoksun veya kısıtlı erginleri koruması için ticari amaçla verilmektedir.

2 ALICI, SATICI'nın internet sitesi üzerinde yer alan birtakım uygulamalar ile kredi kartı (Master, Visa, ????? , ????? ) veya banka havalesi, payu aracılığı ile ödeme yapabilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil kredi kartı hesabından ve/veya havale ile ödemenin tam ve eksiksiz olarak satıcının hesabına ulaştığı zamandır. Sınırlı sayıda üretilen ürünlerin satışında ödemeyi gerçekleştirme zamanı dikkate alınmaktadır. İşlem sırasında ödeme işlemi ilk tamamlanan kullanıcıya öncelik tanınmaktadır.

3 Sözleşme konusu ürün, Siparişin işleme alınması tarihinden itibaren en geç 10 gün içerisinde ALICI'nın belirttiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. SATICI, ALICI'ya elektronik ortamda yazılı olarak bildirmek şartı ile bu süreyi en fazla 3 gün daha uzatabilir.

4 İş bu Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka 3. bir şahsa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi ve/veya şirketin teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. ALICI'nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde bekletilmiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya iade edilmesinden dolayı da oluşan tüm giderler ALICI'ya aittir.

5 ALICI, Madde 3'de belirtilen sözleşme konusu ürünün özellikleri ve satışa ilişkin koşulları ile ilgili tüm bilgileri okuduğunu ve anladığını, bu ürünün satın alınması için gerekli onayı verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

6 SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun, tüketici tarafından seçilen tasarım modelinde ve faturası ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.

7 Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız ve hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka ve/veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içerisinde ücretini ödemesi ve/veya SATICI'ya ürünü geri göndermesi zorunludur. İş bu sebeple tüm nakliye masrafları ALICI'ya aittir. Ayrıca Ürünün bu aşamada kullanılması, yıpranması veya zarar görmesi halinde sorumluluk ALICI'ya aittir.

8 SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün var ise emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar, ödemeyi yaptığı şekilde kendisine iade edilir.

9 Ürün, Siparişin hazırlanması bittikten sonra SATICI tarafından anlaşmalı kargo şirketine, ALICI'ya gönderilmek üzere teslim edilir. Şayet www.storperdeniz.com internet sitesinde satışta bulunan ürün tamamen özel tasarım olan ve sınırlı sayıdaki ürünlerden ise, stoklardaki güncellemelere rağmen elde olmayan sebeplerden dolayı tükenmesi durumunda derhal siparişi veren ALICI'ya elektronik posta yolu ile bildirilir. ALICI'nın talebine göre siparişin tedarik edilmesi beklenebilir, değiştirilebilir ve/veya haklı bir sebep olması halinde SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan, ALICI'ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

10 ALICI, Ürünü kargodan teslim alırken paketin hasarlı olduğunu tespit etmesi durumunda, kargoyu kabul etmeyerek tutanak tutturmalıdır. ALICI, durumu hemen elektronik posta yolu ile SATICI'ya iletmeli ve tutanağı SATICI'ya göndermelidir. Bu halde satıcı sorunu giderip en kısa zamanda ALICI'ya geri dönüş yapacaktır.
 
CAYMA HAKKI

Ürünümü İade Etmek İstiyorum, İade Şartları Nedir?, Hangi Ürünleri İade Edebilirim?

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde www.storperdeniz.com internet sitesini telefon ile arayarak yada elektronik posta yolu ile başvurada bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz.

İade Kapsamında ki Koşullar Aşağıda ki Gibidir;

İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.

Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

Mesafeli Satış Sözleşmesi Uygulaması Hakkındaki Yönetmelik md.15 gereği tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.Ayıplı mal sınıfı hariç iade ve değişim yapılmamaktadır.


WhatsApp Sipariş